تولید محتوا

سال‌ها پیش در وب فارسی، تولید محتوا بیش از هر چیز یک تفریح بود، یک دفتر خاطرات آنلاین، تفریح عده‌ای از جوانان که معمولا هم هدفی جز بیان آن‌چه که در دل داشتند و پیدا کردن تریبونی برای بیان حرف‌هایشان نبود؛ اما خب مثل همه کار‌هایی که شوخی‌شوخی جدی می‌شود، مثل کسب‌وکار خیلی از ما و حتی خود شما که اولش چیزی جز یک بازی برای بی‌کار نبودن نبوده است!

امروز قضیه تولید محتوا در وب یک قضیه جدی است تا حدی مسئله ناموسی شده که برند‌های مطرح جهان هم در این زمینه قدم گذاشته‌اند، همین برند نایک که هر شب و هر روز نشانش رو پیراهن بازیکنان فوتبال می‌بینیم ۲۰ درصد ارزش سهامش را مدیون صفحه اینستاگرامش است که به مدد تولید و انتشار محتوا رشد کرده است.

اهمیت تولید محتوا و همچنین امکاناتی که در زمینه انتشار محتوا به ما می‌دهند، خیلی زود برای کسب‌وکار‌ها روشن شد، این‌که لازم نیست برای بازاریابی محتوایی دست به دامان رسانه‌ها شوند، کلی پول برای رپورتاژ و آگهی هزینه کنند و در نهایت هم دقیق مشخص نباشد که از این آگهی‌ها چه تعداد مشتری به دست آورده‌اند.

کسب‌و‌کار‌های پیشتاز در دنیا امروزه خودشان رسانه‌دار هم هستند، وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلفی برای انتشار و رساندن محتوایی که تولید می‌کنند به دست مشتریان بالقوه و بالفعلشان دارند که همه این‌ها را به لطف اینترنت و تولیدمحتوا به دست آورده‌اند.

 

امروز تمام تلاش کسب‌و‌کار‌ها این است که با محتوای دست اول و متناسبی که تولید می‌کنند قبل از این‌که مشتری دست به دامان رسانه‌ها، سایت‌ها و کانال‌های ارتباطی دیگر شود تا در مورد آن‌ها اطلاعات کسب کنند مستقیم سراغ خودشان بیاید؛ هدفشان این است تولید محتوای تخصصی را با رعایت اصول سئو انجام دهند که وقتی هر کس در گوگل به جست‌و‌جوی برندشان پرداخت اولین لینکی که به او ارائه می‌شود لینک سایت رسمی کسب‌و‌کار خودشان باشد.

پس اگر هنوز فکر می‌کنید که وبسایت شما نیازی به تولید محتوا ندارد یا این‌که سایتتان باید یک ویترین با چند تا عکس و معرفی محصولاتتان باشد -که شاید همان را هم نداشته باشید!- و نگران هزینه تولید محتوا هستید سخت در اشتباهید، کیلومتر‌ها عقبید و نیاز به تولید محتوا دارید.

اگر بدانید که با تولید محتوای سئو شده چقدر می توانید در بالا بردن سئو سایت کمک کنید و به راحتی رتبه سایت خود را در گوگل بالا ببرید‌، همین حالا دست به کار می‌شوید تا تغییر و تحولی در محتوای وب سایت‌تان ایجاد کنید. اگر تا به امروز برای تولید محتوای خود نقشه راه نداشتید نگران نباشید ما با تدوین استراتژی محتوا نقشه راه را برای شما ترسیم می‌کنیم.

محتوایی که امروز تولید می‌شود یک ابزار قوی و کم‌هزینه برای بازاریابی است که البته فقط هدفش این نیست که بفروشد این محتوا باعث می‌شود که

 
  • دلگرمی برای مشتریانتان باشید، که بدانند شما در کنارشان هستید و می‌توانند رویتان حساب کنند.
  • خاری در چشم دشمنان و امیدی در دل دوستان باشید برای آن‌که بدانند شما هستید، فعالیت می‌کنید و به روز‌های خوب امید دارید.
  • در چشم باشید، برای این‌که در این دنیای پرسرعت و زندگی کم‌عمق، افراد یادشان نرود که وقتی به کالا و خدمات شما نیاز دارند، حاضر و آماده‌اید.
 

حالا اگر فکر می‌کنید که به تولید محتوا نیاز دارید و باید برایش یک حرکت جدی را آغاز کنید؛ بله بگویید، ما را از جانب خودتان وکیل کنید تا برایتان محتوا تولید کنیم اطلاعات تماستان را بگذارید تا با شما تماس بگیریم، اگر هم دو به شک هستید اشکالی ندارد ما با شما تماس می‌گیریم، گپ می‌زنیم و هر سئوالی هم داشته باشید پاسخ می‌دهیم.