ساخت تیزر تبلیغاتی

تبلیغات به اشکال مختلف طراحی و ساخته می‌شود. یکی از این شیوه‌ها ساخت تیزر تبلیغاتی و ساخت فیلم کوتاه تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات است. صاحبان کسب و کارها و آژانس‌های تبلیغاتی همواره به دنبال کشف بهترین شیوه های اثربخشی برای تبلیغات در معرفی محصولات و خدمات و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی هستند. در واقع تیزرها و فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی ترکیبی از هنر و تبلیغات هستند. به این خاطر اگر به شیوه‌ای خلاقانه ساخته شوند و به بهترین شکل معنا و مفهوم و پیام را به مخاطب انتقال دهند اثربخشی آنها بسیار بالاست.

انواع تیزر تبلیغاتی

رئال:
تیزرهای رئال به کمک دوربین‌های عکاسی، فبلمبرداری، فضاهای حقیقی، شخصیت‌های زنده، بازیگران و تلفیق آن در نرم‌افزارهای تدوین و ویرایش عکس و فیلم خلق می‌شود. این دست از تیزرها هم با توجه به ماهیت کسب و کارها و ذائقه صاحبان آن، طرفداران ویژه خود را دارد. فیلم‌های صنعتی از این دسته هستند.
انیمیشن:
تیزر تبلیغاتی می‌تواند به صورت یک انیمیشن یا ساخته گرافیکی در قالب یک داستان یا معرفی کوتاه ساخته شود. با استفاده از روشهای متعدد مانند موشن گرافیک و جلوه‌ها و رنگ‌های ویژه گرافیکی، آژانس تبلیغاتی آذرخش می‌تواند انیمیشن‌های تاثیرگذار و اثربخشی برای کسب و کار شما تولید کند.
ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزر به دلیل ماهیت آن و توضیحاتی که در بالا داده شد اگر به شیوه ای خلاقانه ساخته شود یکی از بهترین روشها برای ارتباط با مشتری و برانگیختن و تشویق او به خرید یا استفاده از خدمات کسب و کار ها می باشد. تیزرهای تبلیغاتی زیرمجموعه تبلیغات رسانه ای هستند. البته نمونه های دیگری نیز از محتواهای تصویری تبلیغاتی وجود دارند که معمولا در رده فیلم ها و کلیپ های تبلیغاتی قرار می گیرند و با تیزرهای تبلیغاتی متفاوت هستند آنها به شکل مستقیم برای معرفی کسب و کارها و ارائه توضیحات لازم به مشتری به کار می روند

قالب ها و سبک های ساخت تیزر تبلیغاتی

قالب‌ها معمولا متناسب با مخاطب و نوع کسب و کار انتخاب می‌شوند و تلاش می‌کنند تا بسته به موضوع تبلیغ، بهترین تاثیر را بر مخاطب داشته باشند. از این جهت می‌توان چنین دسته‌بندی برای تیزر قائل شد:

توصیفی:
این سبک از تیزر در قالب معرفی یا اطلاع رسانی درباره یک محصول یا خدمت ساخته می‌شود و مشخصا به ویژگی‌ها و امکانات موضوع مورد تبلیغ اشاره می‌کند و بیشتر مورد استفاده مخاطبین منطقی و تحلیلگر است.
داستانی:
در این سبک، موضوع یا ایده تبلیغاتی در قالب یک داستان یا خاطره بازگو می‌شود. به این ترتیب، حس جذابیت محصول یا خدمت، در قالب یک تجربه ازائه می‌شود که علاوه بر سرگرم کنندگی، موثر هم هست.
تخیلی:
با استفاده از مفاهیم بدیع و نو، به شکلی هنرمندانه یا هیجان انگیز، موضوع مورد نظر در لفافه‌ای از تخیل و سرگرمی پیچیده شده و به شکلی شیرین و دلفریب به مخاطب عرضه می‌شود و از قدرت اثرگذاری بالایی برخوردار است.
از تیزر تبلیغاتی در چه مواردی استفاده می‌شود؟
 

ممکن است که برای شما این سوال پیش بیاید که خوب ما یک تیزر را هم سفارش دادیم این تیزر تبلیغاتی چقدر می‌تواند برای ما اثربخش بوده و چطور و در چه مکان‌هایی اثربخشی آن بالاتر است.

باید به این نکته هم توجه داشته باشید که شما برای ساخت تیزر تبلیغاتی یک بار هزینه می‌کنید اما به دفعات مختلف می‌توانید از آن در مکان‌های مختلف استفاده کنید:

 
 
  • همایش‌ها و کنفرانس‌ها
 
  • رسانه‌های تصویری عمومی و خصوصی
 
  • تلویزیون‌های شهری
 
  • وبسایت و شبکه‌های اجتماعی
 
  • گزارش دهی و بازاریابی
 
  • نمایشگاه‌ها و رویدادها

 

اکنون با آگاهی کامل از تفاوت‌های تیزر تبلیغاتی و فیلم کوتاه تبلیغاتی، مراحل مختلف ساخت و استفاده از آن، تاثیرات آن بر مخاطب، اهداف کسب و کار خود و همچنین اهداف قابل دستیابی به وسیله ساخت تیزر تبلیغاتی یا فیلم و همچنین تسلط بر بسترهای مختلف نمایش تیزر تبلیغاتی، آماده هستید تا در خصوص تیزر تبلیغاتی یا فیلم کوتاه تبلیغاتی خود مشاوره تخصصی دریافت کنید. به این منظور فرم زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.