طراحی وبسایت فروشگاهی

تقاضای بسیاری که امروز برای طراحی سایت فروشگاهی وجود دارد از آن‌جا ریشه می‌گیرد که خرید اینترنتی را در سبد خریدمان قرار داده‌ایم، شاید هنوز هم وقتی از خرید اینترنتی صحبت می‌کنی هنوز چالش‌هایی باشد اما فرهنگ خرید اینترنتی در زندگی روزمره ما جا خوش کرده است و دیگر خرید کردن یا نکردن دغدغه نیست، بلکه چه طور خرید کردن، از چه سایتی خرید کردن و پیدا کردن بهترین پیشنهاد خرید اینترنتی به چالش تبدیل شده است!

حالا در همین بازار داغ خرید‌های اینترنتی خیلی از کسب‌و‌کار‌های سنتی تلاش می‌کنند که خودشان را وارد بازار آنلاین کنند و از این فرصت منتفع شوند و اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد طراحی سایت فروشگاهی است، سایتی که کاربران بیایند خرید کنند و کُرور کُرور پول را روانه جیبشان کنند!

یکی از سئوالاتی که در طراحی سایت فروشگاهی به عنوان اولین سئوال از توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌های اینترنتی پرسیده می‌شود قیمت طراحی سایت است، حتی قیمت طراحی سایت فروشگاهی هم در جست‌و‌جوهای گوگل طرفدار دارد اما نکته این‌جاست که در حالت استاندارد نمی‌تواند به چشم به هم زدنی قیمت داد!

قیمت طراحی سایت فروشگاهی بیش و پیش از هر چیز به انتظاراتی که شما از آن وب‌سایت دارید بستگی دارد، نوع کسب‌و‌کار، پیش‌بینی‌هایتان برای جذب مشتری و … در رده‌های بعدی قرار می‌گیرد اما تا خودتان ندانید که شما و مشتری‌های آینده‌تان اگر وارد این سایت شدند چه انتظاری دارند از قیمت سخن گفتن غیرممکن است!

یکی از نکاتی که در تبلیغات طراحی سایت فروشگاهی به چشم می‌خورد عبارت: «طراحی سایت مثل دیجی کالا» یا عبارت‌هایی از این دست است که مثل این‌که مشتری جذب کُن هم هست! فارغ از این‌که فقط با یک سایت نمی‌توان کسب‌و‌کار دیجی‌ کالا را کپی کرد و آن‌چه که این کسب‌و‌کار را به این‌جا رسانده خیلی فراتر از این است، به نظرتان کمی عجیب نیست که سایتی مثل دیجی کالا با این قیمت ارزان به شما ارائه شود؟!

به یک نکته باید دقت کنید که شما حتی اگر سایتی مثل دیجی کالا داشته باشید که تمام امکانات دیجی کالا را هم داشته باشد و غنای کیفی و کمی این سایت از نظر فنی را هم داشته باشد هیچی تضمینی برای موفقیت‌تان وجود ندارد چرا که شما باید یک وب‌سایت به مقتضای کارتان، مشتریانتان و همچنین توانایی‌تان در ارائه محصولات به مشتری داشته باشید. هر زمان که نیاز به رشد داشتید می‌توانید وب‌سایتتان را توسعه دهید!

امروزه سیستم‌های مدیریت فروشگاه بسیاری از جمله ووکامرس، پرستاشاپ و مجنتو برای طراحی سایت فروشگاهی وجود دارد که این سیستم‌ها که همه متن‌باز هستند این امکان را برای شما فراهم می‌آورند تا بتوانید یک فروشگاه تمام‌عیار بدون این‌که لازم باشد سمت سرور و پشت یک سایت کد بزنید داشته باشید.

سیستم‌های مدیریت فروشگاهی متن‌باز می‌توانند تا حد زیادی فروشگاه‌های کوچک و متوسط را در اتوماسیون ارائه محصول تا ارسال آن هدایت کنند بنابراین این‌که کدامیک از این سیستم‌های مدیریت فروشگاهی برای طراحی وب‌سایت فروشگاهی شما مناسب است یا این‌که لازم است از ابتدا برای فروشگاه‌تان برنامه‌نویسی از پایه انجام دهید به چیزی که از فروشگاه‌تان انتظار دارید بستگی دارد اما همان طور که گفتیم هیچ وقت به این فکر نکنید که با طراحی وب‌سایت همه چیز تمام شده است، در طراحی وب، قابلیت توسعه وجود دارد.

در نظر داشته باشید که همه استاندارد‌های توسعه وب در کنار هم به علاوه استاندارد‌هایی که برای طراحی سایت فروشگاهی وجود دارد برای موفقیت یک وب‌سایت فروشگاهی لازم است، شما در یک فروشگاه اینترنتی برای ارائه محصولاتتان به مشتریان اگر بیش‌تر از وب‌سایت‌های محتوایی به محتوا نیاز نداشته باشید کم‌تر از آن‌ها ندارید، به این مسئله دقت کنید که هر وب‌سایتی یک مجموعه کسب‌و‌کاری انلاین است.

سئو در یک سایت فروشگاهی بسیار تاثیرگذار است چرا که می‌تواند یک راهکار ارزان و حتی گاهی رایگان بازاریابی باشد لذا در طراحی وب‌سایت فروشگاهی توجه به الزامات سئو در حوزه فنی بسیار اهمیت دارد البته توجه داشته باشید که اگر از سیستم‌های مدیریت فروشگاهی متن‌یاز مثل ووکامرس و پرستاشاپ استفاده کنید ابزار‌های فنی بسیاری در دسترس شماست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

واقعیت آن است که خریداران فروشگاه‌های اینترنتی خریداران بسیار سخت‌گیری هستند که از میان بازار گسترده وب برای محصولات مختلف، وب‌سایت شما را برای خرید انتخاب کرده‌اند و در موقع خرید انتظار سهولت دارند، می‌خواهند خیلی راحت به محصول مورد نظرشان برسند و البته اگر خطایی بکنید با پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی از خجالتتان درمی‌آیند نگاه شما به یک فروشگاه اینترنتی باید مانند نگاه به فروشگاه‌های فیزکی قدیمی با در نظر گرفتن مقتضیات وب باشد.

رونق فروشگاه‌های اینترنتی، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را به یک شاخه مهم و تخصصی از میان شاخه‌های توسعه وب تبدیل کرده به شکلی که اگر طراح یا طراحان شما تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشند به نتیجه‌ای جز از دست دادن هزینه و از همه مهم‌تر وقت نمی‌رسید، هر چه بیش‌تر زمان را از دست بدهید رقبای شما بالاتر می‌روند انگار که گویی همه در تلاشند تا مغازه‌های خوش‌جای کنار گذر اصلی را بگیرند و شما نشسته‌اید و نمی‌توانید به این صف رقابتی اضافه شوید.

آژانس تبلیغات و ارتباطات خلاق آذرخش با بهره‌مندی از تیمی توانمند در حوزه طراحی سایت فروشگاهی، دست به سینه و آماده نشسته است تا شما شماره تماس خودتان را در فرم زیر بگذارید و ما با شما تماس بگیریم، گپ بزنیم و ببینیم که چه چیزی برای فروش دارید و بهتر است که در چه قالبی آن را در وب به مشتریانتان ارائه دهید، ما و شما در واقع در حوزه وب یک هدف مشترک داریم و آن کسب درآمد از دنیای شگفت‌انگیز اینترنت است، ما می‌خواهیم شما هم لذت این شگفتی‌ها را بچشید، آماده چشیدن هستید؟

نمونه کارهای فروشگاهی