عکاسی ۳۶۰ درجه

از حساب و کتاب بدتان می‌آید؟ وقتی می‌گوییم عکاسی۳۶۰ درجه ، یاد نقاله و کلاس چهارم، درس زاویه‌ها می‌افتید؟ عیبی ندارد. گذشته‌ها گذشته است. دیگر اگر از عکاسی ۳۶۰ درجه برایتان بگوییم، تمام خاطرات بدتان از زاویه در ریاضی، نقاله، درجه و … از بین می‌رود. عکاسی ۳۶۰ درجه یعنی عکاسی کردن به روشی که در آن همه چیز لحاظ می‌شود.

این مدل از عکاسی حواسش به همه چیز هست و یک تصویر کلان و کلی از سوژه به مخاطب عرضه می‌کند. عکاسی ۳۶۰ درجه می‌تواند در ساخت تیزر و دنیای تبلیغات هم به کارتان بیاید. اجازه بدهید که به سراغ معرفی این نوع عکاسی برویم و به شما نشان بدهیم که عکاسی چه دنیای پرشور و جالبی است و چه امکاناتی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

آشنایی با عکاسی ۳۶۰ درجه

درباره عکاسی پانوراما چیزی شنیده‌اید؟ پانوراما از آن بخش‌های ایدئال عکاسی ۳۶۰ درجه است. به کمک آن می‌توانید از یک صحنه در زوایای مختلف تصویری را ثبت کنید و با کمک یک نرم‌‌افزار، زوایای مختلفی که از عکس دریافت شده در کنار هم قرار دهید و در این صورت، عکسی جذاب از سوژه‌های مختلف تهیه خواهید کرد.

به جز پانوراما، عکاسی ۳۶۰ درجه یعنی عکس‌برداری از یک سوژه از جهات مختلف به شکلی که همه ابعاد آن نشان داده شود. عکاسی ۳۶۰ درجه از زیرمجموعه‌های عکاسی صنعتی است. اگر فروشگاهی آنلاین دارید یا می‌خواهید برای محصولات‌تان کاتالوگ و معرفی محصول و این چیزها آماده کنید باید بدانید که ۳۶۰ درجه راه چاره است و حسابی جواب می‌دهد.

عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات

عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات می‌تواند به شما کمک کند تا از محصولات‌تان عکس‌هایی فوق‌العاده بگیرید. عکس‌هایی که تمام زیر و بم محصول را به خوبی نمایش می‌دهند و به مشتری و مخاطبان‌تان کمک می‌کنند تا بفهمند که داستان و ماجرای هر محصول چیست.

این روزها که فروش اینترنتی روی بورس است و تقریبا هر شرکتی با وجود فروش اینترنتی می‌تواند موفق‌تر و جذاب‌تر ظاهر شود، نیاز به عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات هم بیشتر از هر زمان دیگری رشد کرده است.

برای اینکه بتوانید عکس‌هایی جذاب از محصولات‌تان بگیرید و زوایای مختلف آنها را به خوبی به نمایش بگذارید به یک دوربین حرفه‌ای و دقیق نیاز دارید. البته پیش از آن به عکاسی احتیاج دارید که تکنیک‌ها را خوب بلد است و می‌تواند با تجهیزات منتخبش مثلا میزی گردان برای عکس‌برداری از زوایای مختلف به خوبی کار کند و عکس‌های درجه یک بگیرد.

واقعی‌سازی دنیای مجازی با عکاسی ۳۶۰ درجه

گرفتن تصاویر پارانوما و عکس‌های ۳۶۰ درجه از محصولات مختلف که تمام زوایایشان را به خوبی نشان می‌دهد به شما کمک می‌کند که مانند سرکارخانم آلیس وارد سرزمین عجایب شوید. با حرکت دادن موس و کلیک روی تصاویر مجازی، این احساس عجیب به شما دست می‌دهد که از نزدیک با یک محصول در ارتباط هستید. این عالی است.

قبول دارید؟ البته زحمت عکاسی به این شکل و شمائل زیاد است و به همین خاطر، قیمت عکاسی ۳۶۰ درجه هم از انواع دیگر عکاسی صنعتی کمی بیشتر است.

اما باور کنید که گاهی شُل کردن سر کیسه و پرداخت بعضی از هزینه‌ها باعث می‌شود تا درآمدتان در آینده بسیار بیشتر شود و از خرجی که کرده‌اید کاملا راضی باشید. برای انجام پروژه‌های عکاسی باید به سراغ نیروهای زبده این کار بروید.

متاسفانه بعضی از حرفه‌ها هستند که همه احساس می‌کنند امکان موفقیت در آن را دارند. اما باید قبول کرد که هر کس برای زبده شدن در زمینه کاری‌اش نیاز به تخصص و مهارت دارد.

اینکه شما دوربینی خوب خریداری کرده‌اید از شما یک عکاس نمی‌سازد. پس برای دریافت خدماتی مانند عکاسی به فکر رجوع به نیروهای خبره این کار باشید. حیف وقت و زمان است که بر سر عکاسی کردن بدون نیروهای متخصص بگذارید.

در آخر

از همان ابتدا کارتان را به کاردان بدهید. مثلا تیم آذرخش با کار کردن در زمینه عکاسی صنعتی و داشتن تجربه در تمام زیرمجموعه‌های آن می‌تواند به شما کمک کند تا عکاسی ۳۶۰ درجه و عکاسی پانوراما را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

پس اگر پروژه‌ای در پیش دارید که به عکاسی این سبکی نیاز دارد حتما به آذرخش هم دقت کنید و یادتان باشد که نام آن را در صدر دفترتان بنویسید و به سراغ تیم حرفه‌ای‌اش بروید. شاید بگویید که آذرخشی ها از خودشان تعریف می‌کنند اما این اشتباه است. تعریف را مشتریانی از تیم آذرخش می‌کنند که در تعامل و همکاری با نیروهای خبره این تیم به نتایج عالی و درجه یک رسیده‌اند. با ما همراه باشید که ضرر نخواهید کرد.​