چاپ دیجیتال

ترازوها دیجیتالی‌اند، تلویزیون‌ها، ماشین‌حساب‌ها، ساعت‌ها، همه چیز و همه چیز یا دیجیتالی شده‌اند یا به زودی دیجیتالی می‌شوند. آن‌وقت انتظار دارید در این اوضاع، چاپ دیجیتالی نشود. بله! دوست عزیز دیجیتالی شدن تا عمق استخوان و در رگ و پی زندگی ما نفوذ کرده است و اتفاقا چه کار خوبی هم کرده است. دیگر مثل گذشته‌ها نیست که برای چاپ یک بنر یا پوستر مشکل داشته باشیم و مثلا بزرگ‌ کردن یک تصویر و چاپ آن روی بنری بزرگ برایمان آرزو باشد. خدمات چاپ دیجیتال آن‌قدر متنوع‌اند که سرگیجه می‌گیرید. البته سرگیجه از ذوق. آن قدر کارهای متنوع و شگفت‌انگیزی با چاپ دیجیتالی انجام می‌شود که تقریبا می‌توان گفت لازم نیست هیچ نگرانی بابت بخش مصور کمپین‌های تبلیغاتی‌تان باشید.

انواع چاپ دیجیتال

خدمات چاپ دیجیتال که یکی و دوتا نیست. آن‌قدر کارها می‌توان در دنیای دیجیتالی انجام داد که مرحوم گوتنبرگ (مرحوم، مخترع دستگاه چاپ بودند) قطعا از دست نوادگان خود که با دیجیتالی کردن چاپ، چراغ راهش را ادامه دادند کاملا راضی‌اند و با آرامش در مزار خود به خواب رفته‌اند. فکرش را بکنید، اصلا گوتنبرگ فکرش را هم می‌کرد که روزی ماشین چاپش با دانش دیجیتالی دنیا را زیر و رو کند.

حالا دیگر فرقی نمی‌کند که می‌خواهید یک بنر بزرگ برای کمپینی تبلیغاتی درست کنید یا روی کاغذها، بروشورها و هر چه که میلتان می‌کشد، تصویر و نوشته‌ای را با چاپ دیجیتالی بکشید و بنویسید. دیگر این سلیقه، میل و البته کَرَم شماست که بخواهید محتوای تصویری‌ یا مکتوب‌تان را روی چه نوع کاغذی بزنید.

چاپ دیجیتالی روی انواع کاغذها شدنی است؛ روی لمینیت، کاغذهای عادی، کاغذهای گلاسه و… . می‌خواهید کاتالوگ و بروشور چاپ کنید و به کسب و کارتان صفایی بدهید؟ بخش مهمی از کمپین تبلیغاتی‌تان را بنرها و بروشورها تشکیل می‌دهند؟ برای مهمانان رویداد روابط عمومی‌تان، محتوای چاپی می‌خواهید؟ همه اینها با چاپ دیجیتال با کیفیتی عالی و درجه یک شدنی است.

وقتی می‌گوییم چاپ دیجیتال همه‌فن حریف است، قصد نداریم غلو کنیم و الکی به ماجرا بال و پر بدهیم. دیگر خودتان بهتر می‌دانید که دنیای دیجیتال جایی برای سوپرایز شدن (همان غافل‌گیری خودمان. ببخشید از اتاق فرمان اعلام می‌کنند که باید فارسی را پاس بداریم) نمی‌گذارد.

گواهی‌نامه‌های مختلفی که برای دوره‌های آموزشی‌ کسب و کارتان در نظر می‌گیرید، لوح تقدیرها، کارت ویزیت‌ها و همه را به دامان چاپ دیجیتال بسپارید و نگران نباشید چون همه چیز را برایتان روبه‌راه خواهد کرد. چاپ تقویم‌های اختصاصی شرکت و برند و هر چیزی که در دسته اقلام تبلیغاتی قرار بگیرد با چاپ دیجیتال میسر است. خدمات چاپ دیجیتال یک جورهایی مانند قانون پایستگی انرژی عمل می‌کند.

اهمیت خدمات چاپ دیجیتال

حتی اگر باور نکنید که لمس اقلام تبلیغاتی یا عناصر بازاریابی و تبلیغاتی فیزیکی هنوز اعتبار و ارزش دارد باز هم با کمی فکر کردن مطمئنا متوجه می‌شوید که اشتباه کرده‌اید. بله دوستان عزیزی که می‌گویند دوره تبلیغات چاپی تمام شده، قطعا و حتما اشتباه می‌کنند. تبلیغات چاپی دیگر مثل تبلیغات اینترنتی نیستند که یک رقیب کله‌گنده و سرسخت‌تر روی صفحه ظاهر شود و حواس مخاطب را بدزدد. وقتی بروشور را به دست یک فرد دادید، دیگر با چیزی روبه‌روست که شش دانگ حواسش را برای خود می‌گیرد. پس هنوز هم باید روی اقلام چاپی حساب کنید. هر تصویری که دوست دارید و هر طرحی که میلتان می‌کشد روی عناصر مختلف چاپ کنید و یک‌راست وارد دل مخاطب بشوید.

درست است که اینترنت و موبایل‌های هوشمند به چیزی شبیه اکسیژن آدم‌ها تبدیل شده‌اند. اما هنوز هم در میان مخاطبان مختلف تبلیغات کسانی هستند که یا از قافله اینترنت و دوستانش جا مانده‌اند یا اصلا بلد نیستند و سن و سالشان اجازه نمی‌دهد که این جور چیزها را یاد بگیرند. پس تبلیغات چاپی هنوز زنده است. چاپ دیجیتال و خدماتش هم کمک می‌کنند تا بهترین نتایج را برای ارائه و نمایش محتوای خود در کسب و کارتان بگیرید.

یکی دیگر از چیزهایی که نباید از قلم بیندازیم، این است که تبلیغات چاپی یا استفاده از خدمات چاپی باکیفیت باعث می‌شود که خیلی زود و سریع و تند خود را به مخاطب معرفی کنید. مثلا طرح و کیفیت چاپ دیجیتالی که در نظر گرفته‌اید به راحتی به همه می‌گوید که برندتان چند مرده حلاج است. کیفیت طراحی و چاپ عالی است؟ پس یعنی کارتان درست است. کیفیت پایین و ارزان بودن و بی‌سلیقگی از سر و روی کارتان می‌ریزد؟ معلوم است که برندتان ضایع است و حرفی برای گفتن ندارد.

در آخر

خدمات چاپ دیجیتال خیلی متنوع است. بله! خیلی متنوع‌تر از آنکه حتی فکرش را می‌کنید. این روزها با وجود امکانات دیجیتالی عالی به راحتی می‌شود انواع و اقسام بروشورها، بنرها، تقویم‌ها و هر چیزی را تدارک دید که قابلیت چاپ کردن روی آن وجود دارد. از چاپ دیجیتال غافل نشوید. قیمت چاپ دیجیتال هم بسیار متنوع است. بستگی دارد که بخواهید از این خدمات برای چاپ چه چیزی استفاده کنید. نمونه خدمات دیجیتال موردنظرتان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. اگر اینها را بدانید به راحتی می‌شود تخمین زد که هزینه و قیمت چاپ دیجیتال چند برایتان تمام خواهد شد. اگر به دنبال استفاده از خدمات چاپ دیجیتال هستید حتما کار را به کاردان بسپارید. آذرخش در این زمینه حرفه‌ای است. خداوکیلی طراحان و تجهیزات درجه یکی هم دارد. پس برای استفاده از خدمات این‌چنینی رویش حسابی، حساب کنید.